לידיעתכם, אתר זה משתמש ב"קבצי עוגיות" (Cookies) לפרטים נוספים
9 דברים שחייבים לדעת על החיים עם רכב חשמלי בישראל

9 דברים שחייבים לדעת על החיים עם רכב חשמלי בישראל

19/10/2020 / GAC ישראל

החיים עם רכב חשמלי כמו GE3 מאוד דומה למה שאתם מכירים – אבל יש גם דברים שכדאי שתלמדו אם תרצו להצטרף לזרם הגובר של תחבורה חכמה וסביבתית

לרכב חשמלי יש יתרונות רבים. לצד הוזלה משמעותית של העלויות השוטפות והקלות במיסוי – ראו כתבה נפרדת בנושא מחשבון החיסכון לאחזקת רכב חשמלי – יש לחיים עם רכב חשמלי בישראל פנים נוספות שכדאי שתכירו. הנה הדברים המרכזיים שכל בעלים בעתיד של רכב חשמלי כדאי שידע:

1. האם פקקים לא מרוקנים את הסוללה? 

רכב חשמלי שעומד בפקקים כמעט ואינו צורך חשמל – בניגוד לרכב בנזין שמנועו ממשיך לעבוד על סרק.

2. האם חייבים לטעון את המצבר בכל יום? 

מה פתאום! מצבר הטעון במלואו יתן ל-GE3 של GAC טווח של 309 קילומטרים. זה בהחלט שמספיק לכמה ימים של נסיעות בתוך הכרך.

3. הכי כדאי לטעון בבית?

החשמל הביתי הוא כרגע הזול ביותר. וזה נהדר כי יחד עם רכישת GE3 תקבלו גם עמדת טעינה ביתית לרכב החשמלי שלכם. כך תצאו מהבית בכל בוקר עם סוללה טעונה במלואה.

4. בלמים מחזיקים יותר 

המנוע החשמלי משתתף בבלימה – ואף מפיק חשמל לטעינה חוזרת. לכן השימוש במעצורי הרכב הרגילים מופחת ביותר. שימוש ב-iPedal יפחית מאוד את שחיקת רפידות הבלמים ודיסקי הבלימה. מה שיחסוך לך המון במוסך.

5. אני חושש מהאמינות של המערכת החשמלית. מה עושים?

אל חשש! GAC מכסה אתכם עם 8 (שמונה) שנות אחריות על מערכת ההנעה החשמלית ו-5 שנות אחריות או 150,000 קילומטרים על שאחר חלקי הרכב.

6. המכונית החשמלית מסובכת. אין מי שיודע לטפל בה? 

מרכזי השירות של GAC מתבססים על רשות הסוכנים של יוניון מוטורס – יבואנית טויוטה – ואלו לא רק שהוסמכו לטפל ברכבים החשמליים של GAC הם בעלי הניסיון הרב ביותר בטיפול במכוניות היברידיות מתקדמות מתוקף הטיפול בדגמי טויוטה רבים.

7. חוסכים בטיפולים – לקוח של GAC מקבל

כחלק מהעסקה – שלושה טיפולים ראשונים חינם. אז אתם באמת חוסכים בטיפולים שעולים לכם "0" שקלים. חוץ מזה שרכב חשמלי מכיל פחות רכיבים מכאניים והטיפולים השוטפים פשוטים ומהירים יותר.

8. איך אדע כמה אני יכול באמת לנסוע? 

בלוח המחוונים של GE3 יש מחשב דרך מדויק מאד אשר נותן צפי למספר הקילומטרים שנותרו עד לטעינה הבאה – על סמך ממוצע צריכת החשמל. בכל שלב יכול הנהג לדעת מה מצב טעינת המצבר וכמה קילומטרים הוא עוד יכול לנסוע.

9. ומה עם בטיחות? 

GE3 של GAC זכתה ב-5 כוכבי בטיחות במבחני ריסוק של CNACP ומצוידת בבקרת משיכה ויציבות ומערכות בטיחות נוספות כמו 6 כריות אוויר מצלמות 360 מעלות, חיישני חניה מקוריים ומערכת מובילאיי המתריאה על סטייה מנתיב, אי שמירת מרחק ועוד. בדיוק כמו מיטב המכוניות החדישות שיש בכבישים.

תגיות